BMW

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( BMW seria 7 ) Błąd zapłonu, auto nie odpala



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum BMW Forum Strona Główna -> ( BMW seria 7 ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
BMW750Li2009

Czytelnik



Dołączył: 06 Lis 2020
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): Małopolskie
Posiadane auto: BMW 750Li F01 4,4 2009
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 06 Lis 2020, 01:38
Temat postu:

Błąd zapłonu, auto nie odpala


Cześć wszystkim jestem tu nowa i niestety mam problem z moim BMW 750Li model F01 z 2009 roku posiadającym silnik benzynowym o pojemności 4,4 litra.
Mianowicie od niedawna zaczął mi wyskakiwać błąd zapłonu w momencie odpalania samochodu przez co mam problem z uruchomieniem silnika. BMW posiada system START/STOP, automatyczną skrzynię biegów i nie ma w nim stacyjki, ale jest miejsce do przyłożenia kluczyka na kolumnie kierownicy. Około tygodnia temu w dwóch pilotach zostały założone nowe baterię i od tamtej pory do dnia dzisiejszego nie było problemu z odpaleniem. Auto dzisiaj do godziny 14 jeździło oraz odpalało bez żadnych problemów, natomiast po 4 godzinach postoju odmówiło posłuszeństwa i nie chcę za nic odpalić . Wczoraj było u mechanika podpinane pod komputer, ale żaden błąd wtedy nie wyskoczył więc nie wiadomo co może być przyczyną tego stanu. Na komputerze pokładowym w momencie próby odpalenia silnik wyskakuje komunikat z informacją: " Błąd zapłonu. Nie wyłączaj silnika. Kontynuacja podróży może być niemożliwa. Poproś o sprawdzenie najbliższego serwisu BMW". Do zeszłego tygodnia jak występował w/w problem to po kilku minutach silnik normalnie zapalał. Próbowałam odpalić samochód trzymając pilota przy kolumnie kierownicy w miejscu do tego przeznaczonym oraz odpinany był akumulator na około 30 minut, ale w dalszym ciągu nie ma reakcji ze strony samochodu. W zeszłym miesiącu była robiona w nim skrzynia biegów, wymieniane wtryski i przez około 2 tygodnie jeździło normalnie bez sprawdzania żadnych problemów. Po tym czasie najpierw zaczęły się problemy z utratą mocy w trakcie jazdy, ale po zgaszeniu i ponownym uruchomieniu silnika wszystko wracało do normy. Od razu po tym jak zaczęły się problemy z mocą to doszedł do kompletu problem z uruchomieniem. Niestety nie wyskakuje mechanikowi żadna informacja odnośnie obydwóch pojawiających się błędów podczas diagnostyki komputerowej. Jutro ponownie będzie sprawdzany komputerowo czy tym razem też nic nie wyjdzie odnośnie do błędów.
Może ktoś z was miał podobną sytuację, wie co jeszcze można zrobić żeby odpalić i pomoże dobrą radą. Najlepiej jakby obeszło się bez wydawania fortuny na mechanika, który będzie szukał na ślepo przyczyny, ale jej nie znajdzie i powie, że auto jest sprawne. Z góry dziękuje każdemu kto będzie w stanie pomóc chociaż dobrą radą czego jeszcze można spróbować
[/img]
Powrót do góry
Ven0x

Debiutant



Dołączył: 06 Lut 2020
Posty: 33
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Mercedes-Benz CLS 3.0D
Piwa: 3/0
Wysłany: Sob 03 Lip 2021, 11:52
Temat postu:

Re: ( BMW seria 7 ) Błąd zapłonu, auto nie odpala


Kolego kazdy posiadacz bmw musi miec inpe Very Happy . Te samochody lubia sie psuć i szaleć. Czesto wystarczy skasowac blędy one juz nie wracają. Bmki sa wrażliwe na każde skoki napięcia wiec przyczyn moze być wiele
_________________
Prowadzę skup aut warszawa
https://iskupautwarszawa.pl/
Zapraszam do współpracy Very Happy
Powrót do góry
gadu-gadu
max40

Dyskutant



Dołączył: 19 Cze 2012
Posty: 54
Skąd jesteś (miejscowość / region): lublin
Posiadane auto: audi
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 29 Lis 2021, 15:57
Temat postu:

Re: ( BMW seria 7 ) Błąd zapłonu, auto nie odpala


Ja bym sprawdzil to co bylo robione ostatnio , czasami jakas wtyczka zostala zle zapieta lub cos zle zdemontowane ...
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum BMW Forum Strona Główna -> ( BMW seria 7 ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - BMW seria 7 »

Opinie o samochodach BMW seria 7 - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( BMW seria 7 ) Porady, problemy techniczne


BMW118

20 900

2010r.

274 923 km

mazowieckie

BMW520

129 900

2018r.

108 009 km

śląskie

BMW320

33 800

2009r.

218 000 km

mazowieckie

BMW530

32 000

2007r.

230 000 km

śląskie

BMWX1

56 900

2014r.

157 547 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System