BMW

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( BMW seria 5 ) Zagotowany motor w E36 316i



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum BMW Forum Strona Główna -> ( BMW seria 5 ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
ShinduE36-361i

Czytelnik



Dołączył: 24 Kwi 2007
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): Ciechocinek

Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 24 Kwi 2007, 12:24
Temat postu:

Zagotowany motor w E36 316i


Witam
Jestem tu po raz 1 zauważyłem że forum jest fachowe i zaawansowane w przeciwieństwie do moich znajomości ad mechaniki w betach. Kupiłem 2 lata temu betę 316i E36 M43 94r. Sedana z dość dużym przebiegiem 310tys km wymieniłem zawieszenie przód i tył oraz wydech zamontowałem gaz - sekwencyjny, oprócz zwykłych przeglądów nic w nim nie majstrowałem sprawował się ok. ostatnio zaczęły się problemy z układem chłodzenia padła mi chłodnica miałem dość duży wyciek dlatego zmieniłem na nową z demobilu miałem wycieki z pod króćca dlatego go wymieniłem jakby tego było mało padł mi ostatnio zawór wodny (ten przy kolumnie kierowniczej odpowiedzialny za nawiew ciepłego powietrza do kabiny) mam od czasu do czasu saunę w kabinie ale najgorsze wydarzyło się ostatnio gdyż po zaliczeniu traski 200km do stolicy kiedy wjechałem w korki warszawskie zagotował mi się (czerwona kontrolka on) zjechałem na pobocze odczekałem 0,5godz. i sprawdziłem stan w zbiorniku wyrównawczym był ok poza 2-3cm ubytkiem chłodziwa zachował się tak jakby nie było obiegu w układzie ale odpaliłem motor ponownie przy odkręconym korku wlewu i pompował chłodziwo także obieg był pierwszy raz mi się tak zdarzyło, nie ukrywam że jestem bezradny w tej sytuacji. Dodatkowo stwierdziłem ubytek oleju w motorze na bagnecie 5mm powyżej min a 2tys km temu robiłem przegląd. Dodam że z rury nie kopci tak jakby nie brał oleju na uszczelniaczach jest olej ale nie cieknie. Nie wiem co może być przyczyną bo żeby zagotować chłodziwo w becie no to trzeba się nieźle postarać. Co mam sprawdzić w pierwszej kolejności? (Pompa pompuje - no ale te ubytki chłodziwa w kabinie po trasie czuć zapach gorącego chłodziwa ale oglądałem motor no i jeszcze stwierdziłem mikro wyciek spod drugiego króćca). Cz ten padnięty zawór wodny może mieć wpływ na zagotowanie motoru? Bardzo proszę o pomoc. Z góry dziękuję za odpowiedź.
Pozdrawiam
ShinduE36
Powrót do góry
ShinduE36-361i

Czytelnik



Dołączył: 24 Kwi 2007
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): Ciechocinek

Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 26 Kwi 2007, 22:30
Temat postu:

ad. zagotowany motor E36 316i


Zarzuciłem betę na warsztat i okazało się, że króciec o którym pisałem był pęknięty. Zalutowałem go i przykręciłem na pastę uszczelniającą. Termostat ok, czujnik temp. ok, pasek napędowy dobrze napięty, pompa jeszcze z parę tys km pociągnie-choć łopatki są już trochę wyrobione. A jednak okazało się że głównym winowajcą było Wisko. W ogóle nie załączało na podgrzanym motorze. Jutro zakupuję nowe wisko i wsadzę w wentylator. Mam nadzieję że wszystko będzie już ok. Potwierdzę to w następnym poście.
Pozdrawiam
Shindu
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum BMW Forum Strona Główna -> ( BMW seria 5 ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - BMW seria 5 »

Opinie o samochodach BMW seria 5 - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( BMW seria 5 ) Porady, problemy techniczne


BMWX3

174 900

2020r.

34 438 km

łódzkie

BMWX3

106 900

2016r.

105 000 km

mazowieckie

BMWZ4

79 700

2007r.

157 000 km

mazowieckie

BMW320

27 900

2010r.

192 458 km

mazowieckie

BMW330

23 900

2004r.

255 571 km

kujawsko-pomorskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System