BMW

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( BMW seria 5 ) Brak ogrzewania



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum BMW Forum Strona Główna -> ( BMW seria 5 ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Lucik

Dyskutant



Dołączył: 02 Paź 2011
Posty: 73
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Renault Laguna I Kombi 1.8 Pb 16V, 99r.
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 22 Wrz 2013, 11:18
Temat postu:

Brak ogrzewania


Witam serdecznie! Mam Bmw e34 2.0 Benzyna+gaz (silnik M20B20) z 90r. Przepraszam, jeśli temat był poruszany, ale nie mogę znaleźć. Nie mam wcale ogrzewania w swoim bm. Takiego go kupiłem. Jak to naprawić, to znaczy od czego sprawdzanie zacząć i w jaki sposób? Rurki wchodzące do nagrzewnicy są ciepłe. Pozdrawiam. Smile
Powrót do góry
Vienio520

Czytelnik



Dołączył: 17 Gru 2013
Posty: 8
Skąd jesteś (miejscowość / region): Pl
Posiadane auto: BMW e34 520i
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 17 Gru 2013, 02:31
Temat postu:

Re: ( BMW seria 5 ) Brak ogrzewania


Poradziłeś sobie z usterką?To że są ciepłe węże to nie znaczy że jest dobry obieg płynu w nich ale raczej obstawiam nadrzewnice.Nigdy nie wiadomo co było w układzie chłodzenia,jakie śmiecie były lane.Można zaryzykowac i zastosowac czyściki do układów chłodzenia jednak jeśli któryś element jest w pewnym stopniu uszkodzony mogą wystąpic konsekwencje,nie żadko kosztowne.Spotkałem się z przypadkiem gdzie pewien mądry osobnik wsypał na raz 4 uszczelniacze DO UKŁADU CHŁODZENIA w proszku bo mu płyn ubywał,a raczej woda na dodatek tzw kranówa Smile i takim sposobem pozatykał kanaliki nagrzewnicy i chłodnicy,uszkodził termostat bo nie była rozgrzana woda aby owy środek mógł się rozpuścic i gdzieś ulokowac bez skutków ubocznych,tyle szczęścia że pompa wody ocalała Smile. Ktoś kto sypie uszczelniacze układów chłodzenia bo mu wody troche ubywa nie jest zbyt mądry,każdy wie ze szkoły podstawowej,że woda wrze w nie wysokich temperaturach wiec szybko ubywa a na niestieństie osadza się szkodliwy kamień.Jak w zwykłym czajniku Very Happy .Tylko że w aucie ocet nie bardzo pomoże a moze zaszkodzic elementom gumowym..Sorki,że się tak rozgadałem:)hehe.Pzdr
Powrót do góry
Lucik

Dyskutant



Dołączył: 02 Paź 2011
Posty: 73
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Renault Laguna I Kombi 1.8 Pb 16V, 99r.
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 13 Kwi 2014, 21:00
Temat postu:

Re: ( BMW seria 5 ) Brak ogrzewania


Hej! Sorki, że dopiero odpisuje, ale nie zaglądałem tu dawno. Niestety usterki dalej nie rozwiązałem. Nagrzewnicę wymieniłem, ale na używaną i nie mam pewności, że nie była zabita. Ogrzewania, ani trochę, odpowietrzony raczej dobrze, elektrozaworki wymieniłem. Zauważyłem przy wymianie, że nie leciał mi płyn z węży przy tych zaworkach, jak by nie dochodził tam!? Auto nie grzeje się. Podejrzewałem też panel sterowania nawiewami, ale jego też wymieniłem. Panowie pomóżcie, bo już mnie krew zalewa. Co sprawdzać jeszcze, jak, co wymieniać. Pozdrawiam serdecznie wszystkich i z niecierpliwością czekam na odpowiedź. Cool
_________________
Samolot, a nie samochód... Smile
Powrót do góry
kasio121

Czytelnik



Dołączył: 23 Sie 2016
Posty: 4
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kraków
Posiadane auto: e60 525i
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 23 Sie 2016, 16:51
Temat postu:

Re: ( BMW seria 5 ) Brak ogrzewania


Napisz czy sobie poradziłeś z usterką, bo chyba tyle czasu bys nie jezdził bez ogrzewania.
Pytam bo u kolegi są podobne objawy i znalazlem to forum Wink
Powrót do góry
Tomexo

Czytelnik



Dołączył: 26 Mar 2020
Posty: 5
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wrocław
Posiadane auto: BMW E39 520i 1999
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 30 Mar 2020, 09:24
Temat postu:

Re: ( BMW seria 5 ) Brak ogrzewania


Jeśli chodzi Tobie o ogrzewanie w środku auta, to możliwe, że jeż jest do wymiany. Poznaj objawy, gdy jeż pójdzie i daj znać, czy to nie jest to przypadkiem, bo miałem podobną sytuację.
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Pon 30 Mar 2020, 09:24
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum BMW Forum Strona Główna -> ( BMW seria 5 ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - BMW seria 5 »

Opinie o samochodach BMW seria 5 - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( BMW seria 5 ) Porady, problemy techniczne


BMW525

92 000

2016r.

225 000 km

śląskie

BMW325

29 900

2007r.

173 217 km

mazowieckie

BMWX3

72 999

2013r.

211 000 km

pomorskie

BMWX3

152 900

2018r.

37 900 km

małopolskie

BMW520

99 900

2018r.

152 531 km

śląskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System