BMW

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( BMW ) Brak mocy i szybkości na 4,5 i 6 biegu



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum BMW Forum Strona Główna -> ( BMW ) Dyskusje ogólne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
wiber

Czytelnik



Dołączył: 03 Lut 2013
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): Katowice/Śląsk
Posiadane auto: BMW 525d E60, 2500cm, 2005r.
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 03 Lut 2013, 22:07
Temat postu:

Brak mocy i szybkości na 4,5 i 6 biegu


Od 2 lat mam BMW 525d. z chipem ( tzw. matryca na sterowniku). Ostatnio zacząłem czuć spaliny w środku auta i zaczął tracić moc i szybkość na 4,5 i 6 biegu. Obroty dochodziły na 4 biegu do 3,8 tys, na 5 biegu obroty do 3,5 tys. a na 6 biegu obroty do 3,2 tys. i koniec. Prędkość maksymalna 160 km. Stwierdzono że może być zatkany filtr cząstek stałych i zrobiono mi programowo przeczyszczenie ( wypalenie ) w/w filtra. Nadal nie dało to rezultatu. Okazało się że mam popękany kolektor wylotowy więc go wymieniono (faktycznie popękał). Po wymianie trochę się zmieniło tzn. obroty podniosły się o 300 na każdym biegu a szybkość maksymalna wzrosła do 200 km. Do 160 km/godz. zbiera się dobrze (jeszcze do 4 biegu) a później do 200 km. musi się rozpędzać i koniec, następuje włączanie jakby blokady elektronicznej która nie pozwala zwiększać obrotów ( na każdym z w/w biegach). Jest przyhamowanie i powoli znowu nabiera szybkości i znowu się to powtarza. Jak powiedziałem, maksymalna szybkość to 200 km. i koniec. Mechanicy powiedzieli że może to być że rozjechał się program więc proponują że mam dać na hamownię i wgrać na nowo program? Na diagnostykę i naprawy już wydałem ponad 5 tysięcy i nie wiadomo ile jeszcze może mnie to kosztować bo nikt nie ręczy że po wgraniu nowego programu będzie dobrze. Zaznaczam że według wykresu komputerowego turbosprężarka pracuje prawidłowo i jest OK. Tak stwierdził mechanik który ją oglądał gdy mi wymieniał kolektor. Co mam dalej robić? Dalej mają eksperymentować? I do jakiej kwoty te naprawy mogą dojść? Może lepiej sprzedać auto bo jeszcze ze dwie naprawy i cena naprawy wyniesie wartość połowy samochodu ( i nadal może nie być efektów).
Pozdrawiam.
Wiber.
Powrót do góry
adriano78

Debiutant



Dołączył: 05 Mar 2013
Posty: 16
Skąd jesteś (miejscowość / region): Katowice
Posiadane auto: BMW
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 22 Kwi 2013, 22:46
Temat postu:

Re: ( BMW ) Brak mocy i szybkości na 4,5 i 6 biegu


brak mocy to może być powód filtra cząstek stałych może być zatkany, może to być filtr, może to być komputer lub turbina lub wtryski powodów jest multum... nie widząc i nie słysząc samochodu ciężko stwierdzić, Ja ostatnio moją Betę sprzedałem z wielkim żalem ale zjadała mnie finansowo już Sad i kupiłem nowego GSa i jestem bardzo zadowolony .
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum BMW Forum Strona Główna -> ( BMW ) Dyskusje ogólne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1





 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( BMW ) Dyskusje ogólne

13) BMW Z5 »

BMW325

29 900

2007r.

173 217 km

mazowieckie

BMW430

269 900

2023r.

11 500 km

wielkopolskie

BMWX3

209 900

2021r.

48 000 km

wielkopolskie

BMW320

19 900

2005r.

210 259 km

mazowieckie

BMWSeria 2 (Wszystkie)

229 000

2023r.

6 614 km

łódzkie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System