BMW

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( BMW ) Brak mocy i szybkości na 4,5 i 6 biegu



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum BMW Forum Strona Główna -> ( BMW ) Dyskusje ogólne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
wiber

Czytelnik



Dołączył: 03 Lut 2013
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): Katowice/Śląsk
Posiadane auto: BMW 525d E60, 2500cm, 2005r.
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 03 Lut 2013, 22:07
Temat postu:

Brak mocy i szybkości na 4,5 i 6 biegu


Od 2 lat mam BMW 525d. z chipem ( tzw. matryca na sterowniku). Ostatnio zacząłem czuć spaliny w środku auta i zaczął tracić moc i szybkość na 4,5 i 6 biegu. Obroty dochodziły na 4 biegu do 3,8 tys, na 5 biegu obroty do 3,5 tys. a na 6 biegu obroty do 3,2 tys. i koniec. Prędkość maksymalna 160 km. Stwierdzono że może być zatkany filtr cząstek stałych i zrobiono mi programowo przeczyszczenie ( wypalenie ) w/w filtra. Nadal nie dało to rezultatu. Okazało się że mam popękany kolektor wylotowy więc go wymieniono (faktycznie popękał). Po wymianie trochę się zmieniło tzn. obroty podniosły się o 300 na każdym biegu a szybkość maksymalna wzrosła do 200 km. Do 160 km/godz. zbiera się dobrze (jeszcze do 4 biegu) a później do 200 km. musi się rozpędzać i koniec, następuje włączanie jakby blokady elektronicznej która nie pozwala zwiększać obrotów ( na każdym z w/w biegach). Jest przyhamowanie i powoli znowu nabiera szybkości i znowu się to powtarza. Jak powiedziałem, maksymalna szybkość to 200 km. i koniec. Mechanicy powiedzieli że może to być że rozjechał się program więc proponują że mam dać na hamownię i wgrać na nowo program? Na diagnostykę i naprawy już wydałem ponad 5 tysięcy i nie wiadomo ile jeszcze może mnie to kosztować bo nikt nie ręczy że po wgraniu nowego programu będzie dobrze. Zaznaczam że według wykresu komputerowego turbosprężarka pracuje prawidłowo i jest OK. Tak stwierdził mechanik który ją oglądał gdy mi wymieniał kolektor. Co mam dalej robić? Dalej mają eksperymentować? I do jakiej kwoty te naprawy mogą dojść? Może lepiej sprzedać auto bo jeszcze ze dwie naprawy i cena naprawy wyniesie wartość połowy samochodu ( i nadal może nie być efektów).
Pozdrawiam.
Wiber.
Powrót do góry
adriano78

Debiutant



Dołączył: 05 Mar 2013
Posty: 16
Skąd jesteś (miejscowość / region): Katowice
Posiadane auto: BMW
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 22 Kwi 2013, 22:46
Temat postu:

Re: ( BMW ) Brak mocy i szybkości na 4,5 i 6 biegu


brak mocy to może być powód filtra cząstek stałych może być zatkany, może to być filtr, może to być komputer lub turbina lub wtryski powodów jest multum... nie widząc i nie słysząc samochodu ciężko stwierdzić, Ja ostatnio moją Betę sprzedałem z wielkim żalem ale zjadała mnie finansowo już Sad i kupiłem nowego GSa i jestem bardzo zadowolony .
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum BMW Forum Strona Główna -> ( BMW ) Dyskusje ogólne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1





 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( BMW ) Dyskusje ogólne

13) BMW Z5 »

BMWi3

64 900

2015r.

80 000 km

śląskie

BMWSeria 2 (Wszystkie)

87 990

2017r.

29 000 km

śląskie

BMW330

36 900

2009r.

269 000 km

małopolskie

BMW520

127 900

2017r.

129 519 km

kujawsko-pomorskie

BMWX6 M

109 900

2013r.

265 000 km

pomorskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System